Zaterdagmiddag 1 juli j.l. was het debuut van Muriëlle Esveld uit Assen. Ze presenteerdehaar boek “Boer vindt second love” een (erotische roman) bij Van der Velde Boeken. Een erotisch getinte roman met een onderliggende boodschap
Een aantal jaar geleden viel de blik van Muriëlle Esveld (47) op een billboard waarop reclame werd gemaakt voor de datingsite Second Love. Ze vond het raar en educatief onverantwoord, daar je zo laat zien dat het normaal is om er een tweede liefde op na te houden. Het beeld van de billboard ging niet uit haar hoofd, dit leidde ertoe dat zij besloot om een liefdesverhaal te schrijven over een boer en een vrouw die elkaar via een datingsite leren kennen. Ze zoeken spanning en verleggen daardoor hun grenzen, dit leidt tot verliefdheid. Wat eens zo mooi een luchtig leek verwerpt later een grote schaduw over hen heen.
“Mensen kunnen het een erotisch liefdesverhaal vinden, anderzijds kunnen ze er ook een onderliggende boodschap uit halen: bezint eer ge bezint. Vroeger had je maar een datingsite, tegenwoordig heb je er honderden. Het is eenvoudiger geworden om jezelf te begeven in een wereld van overspel. Iets wat de normaalste zaak van de wereld lijkt te zijn, maar waar ik toch mijn kantekeningen bij plaats.”
Ze heeft geen schrijvers ervaring, maar welke Nederlandse taal en letterkunde gestudeerd in Utrecht. Ze werkte een aantal jaren als stewardess. Tijdens een vlucht gaf ze een collega te kennen dat ze ooit een boek zou gaan schrijven. Het was in haar ogen geen grootspraak maar een innerlijk weten.
Dat ligt er nu. Geschreven in een flow, door gewoon achter de computer te gaan zitten en te beginnen. ‘De woorden stroomden uit mijn vingers. Het verhaal ontstond vanzelf.’ Ze liet het van tevoren niet lezen aan anderen. ‘Expres niet. Ik vaar op mijn eigen intuïtie, wil dit op eigen kracht de wereld in helpen. Dit is hoe ik ben.’ Ze maakte het boek in samenwerking met Brave New Books. Sake Elzinga maakte de omslagfoto.
Nieuwe Belgische datingsite voor scouting leden
Laat je ouders voor je swipen met de nieuwe datingapp Ship
Trouwen binnen 1 jaar met Tinder spin-off voor Japan
Dit zijn de redenen waarom mannen en vrouwen vreemdgaan
Toename speeddates en online dating in zomervakantie
Vrouwen met deze beroepen zijn het vaakst overspelig
Datingapp Bumble voegt audio en videochats toe
Liefde en seks veranderen door internet
Lumen is een nieuwe datingapp speciaal voor 50-plussers
Meer opties voor gender en geaardheid in Tinder profielen 